mandarynki i limonki

mandarynki i limonki

piątek, 17 kwietnia 2015

Ponętne usta w stylu ombre, nie tylko na randkę...


Styl ombre w ostatnich sezonach zdominował, nie tylko trendy fryzjerskie, ale z powodzeniem pojawił się, także w propozycjach stylistów i makijażystów. Cieniowanie jest w mojej ocenie niezwykle ciekawym rozwiązaniem, dającym w rezultacie interesujący, niepowtarzalny, ale  i subtelny efekt. Przygotowując się ostatnio na tzw. sobotnie wyjście w miasto, postanowiłam skupić, tym razem uwagę na ustach (zwykle jest to focus na oczy) i wykorzystać ów modny patent. Przyznam nieskromnie, iż efekt przeszedł moje najskrytsze oczekiwania. Wyszło, po prostu mega fajnie, czego potwierdzeniem były achy i ochy koleżanek oraz odczuwane na sobie spojrzenia panów. ;)

Uważam, iż usta ombre to doskonały trend na lato. Dzięki niemu, usta wyglądają jednocześnie naturalnie, modnie i mega sexownie. To przełamanie klasycznej elegancji stylem grunge.

Aby uzyskać usta w stylu ombre potrzebne nam będą pomadki z tej samej gamy (rodziny) odcieni, ale o zbliżonej lub jednej barwie, w różnych stopniach intensywności. Ja, wykorzystałam klasyczną czerwień, przełamując ją bardziej jaskrawym odcieniem, lecz równie efektownie będzie prezentować się, też fuksja, śliwka, róż, pomarańcz (np. wiśnia+czerwień, pomarańcz+róż, lub śliwka+róż). 


https://pl.pinterest.com/pin/452400725044575293/ 

Ombre cechuje jasny środek i ciemniejsze obramowanie. Aby go uzyskać malujemy usta matową ciemniejszą pomadką, zaś na środku uzupełniamy ją pigmentem w żywszym, bardziej jaskrawym odcieniu. Granicę, pomiędzy kolorami niwelujemy używając transparentnego pudru. Dzięki temu uzyskujemy efekt naturalnego przejścia. Palcem lub wacikiem zacieramy między sobą kolory, tworząc, jakby iluzję wzajemnego przenikania się ich. Dla zwiększenia efektu można użyć (jak ja to czynię) odrobiny błyszczyka. Nasze usta uzyskują ponętny wygląd, stają się optycznie większe, kuszące, przyciągają spojrzenia, po prostu grzechu warte.... I o to właśnie chodzi!!! Warto przed pomalowaniem ust wykonać ich peeling, dzięki czemu rezultat końcowy będzie ładniejszy i dłużej się utrzyma.

Usta w stylu ombre to ostatnio mój ulubiony trend w makijażu. Ubierając tak swoje usta musicie się, jednak liczyć Moje Drogie z realnym zagrożeniem, iż przyjdzie Wam opędzać się od wianka adoratorów. Potwierdzam  z autopsji ;) Wykorzystujcie ten ów trend, nie tylko na specjalne okazje i romantyczne randki z ukochanym. W wersji light (przy zastosowaniu bardziej przygaszonych, naturalnych odcieni) możecie z powodzeniem stosować go, również na co dzień, w makijażu do pracy, na uczelnię  czy kawę z przyjaciółką. Szczerze polecam....

Sylvet


http://polki.pl/uroda_makijaz_galeria.html?galg_id=10012633&ph_center_03_page_no=1#gallery_place


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz