mandarynki i limonki

mandarynki i limonki

czwartek, 12 listopada 2015

Jesień pod znakiem przeziębienia.....Wraz z nadejściem jesieni zaczęłam chorować. Przeziębienia, częsty katar, problemy z gardłem, wiecznie coś. Zaczęłam próbować wszystkiego, aby wzmocnić swoją odporność i walczyć z problemem przeziębień. Moja walka trwa dopiero tydzień. Każdą rade jaką uzyskałam przeanalizowałam. 
Zaczęłam używać witaminę c (Kwas L-askorbinowy lewoskrętny), którą polecił mi kolega, i zakupiłam w fitness food. Na szklankę letniej przegotowanej wody wsypujemy 1 łyżeczkę witaminy i wypijamy, można posłodzić lekko zawiesinę lub dodać miodu. 
Kolejną radę uzyskałam od Sis - poleciła mi płukankę do gardła Glimbax, którą sama używa, gdy tylko zaczyna boleć ją gardło.
Dostałam też od koleżki z pracy przepis na płukankę, którą podpowiedział jej laryngolog. Jej składniki to: jedna łyżka wody utlenionej, dwie krople jodyny i jedna tabletka soli emskiej. Wszystkie składniki umieszczamy w 1/3 szklanki wody i płuczemy. 
Moja przyjaciółka Monika również przyszła mi z pomocą i poradziła mi pić czystek, opowiedziała mi o jego leczniczych właściwościach. Mocno wzięłam sobie to do serca. 


Czystek ..... od razu zajrzałam do Wujka Google i dowiedziałam się, iż warto go pić regularnie ponieważ wzmacnia organizm i poprawia jego funkcjonowanie. Co ważne, kupując czystek nalezy zwrócić uwagę żeby w naszej herbatce znalazło się cięte zioło. Producenci często oszukuj i do herbaty dodają gałązki, które nie mają właściwości odżywczych. Najlepiej wypić 3 - 4 kubki dziennie, co ważne czystek(fusy) można zalewać nawet 4 razy, czyli łyżeczka czysta - 4 kubki herbaty. :) Kiedyś - wieki temu - kupiłam albo dostałam kubek z zaparzaczem. Teraz nadeszła jego chwila. Można użyć zaparzacz (sitko) metalowy lub silikonowy wkładany do kubka. Jeśli jednak nie macie zaparzacza to wystarczy zwykły kubek i sitko. Zresztą można poradzić sobie bez tego, bo fusy opadają na dół. Łyżeczkę czystka zlewamy wrzątkiem i parzymy od 5 do 8 minut. 


Dziś zaczęłam swoją przygodę z piciem czystka, zobaczymy jak mi się przysłuży i czy pomoże....
Dla polepszenia smaku można do herbaty dodać miód, cukier/stewia/ksylitol/elytrytol lub cytrynę. 
Tego zioła nie można przedawkować i nie ma skutków ubocznych, więc można go do woli do końca życia. W internecie można przeczytać wiele rzeczy na jego temat, dla mnie najważniejsze jest że ma właściwości antybakteryjne, antywirusowe i antygrzybiczne oraz wzmacnia układ immunologiczny.
Czystek również:
- usuwa z organizmu metale ciężkie, 
- pomaga zapobiegać chorobie niedokrwiennej serca, rozpuszcza zatory i zakrzepy,
- przeciwzapalnie i witalizująco,
- wspomaga trzymać odpowiednią higienę jamy ustnej,
- pozytywnie działa na przewód pokarmowy.
Można go podawać dzieciom od 3 miesiąca życia.


Należy pamiętać, iż jednorazowe picie nic nie pomoże, trzeba pić go długo i uparcie. Podobno pierwsze efekty można odczuć już po 3 - 4 tygodniach. :) 

Życzę udanej walki z przeziębieniami. :)
Ell

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz